Стирфарм официальный дилер в Украине !
Статьи

Моніторинг врожайності RAVEN SMARTYIELD

smartyieldRaven SmartYield/ Навіщо потрібен моніторинг врожайності.
З року в рік галузь сільського господарства наповнюють нові технології та обладнання для ефективнішого ведення бізнесу в умовах жорсткої конкуренції. Тому деякі українські передові сільськогосподарські підприємства роблять ставку на вдосконалення та доведення до ідеалу технології вирощування рослин та обробітку грунту . При цьому нести мінімальні затрати на вирощування, щоб максимально знизити собівартість, а отже ціну для кінцевого споживача.


Повернемося до головного «Моніторинг врожайності», навіщо потрібен моніторинг врожайності, як він допоможе знизити собівартість продуктів рослинництва?

  Моніторинг врожайності насамперед призначений для контролю, в режимі реального часу, обєму зібраного та вивезеного з поля врожаю. При встановленні системи моніторингу врожайності керівник або агроном має можливість перевірити якість посівної компанії, та внести корективи для виключення погрішностей на майбутнє. Моніторинг є початком та однією зі складових диференційного підходу до внесення добрив, засобів захисту, посіву та інш.Також система дозволяє виявляти малопродуктивні (Рис.2) та проблемні  (Рис.3) ділянки полів для подальшого іх усунення та підвищення продуктивності. 

 При вирощуванні продуктів рослинництва поле розглядається як однорідна незмінна за якісним та механічним складом одиниця. Але якщо врожайність та схожість посівного матеріалу різна,  напевне річ у неоднорідному (Рис.4) балансі якісного та механічного складу грунту з якого отримує  все необхідне рослина. Відтак , якщо якісні характеристики є диференційними (змінними) відповідно і підхід до висіву, внесенню добрив і засобів захисту має бути відповідним. А моніторинг врожайності дає можливість виявити ті ділянки на які потрібно звернути увагу.  Впровадження диференційного підходу до технології обробітку дозволить перекинути ресурси з ділянок де є їх надлишок туди де їх не вистачає. Таким чином вирівняти баланс поживних речовин на полі , підвищивши при цьому якісь зібраного врожаю.  

steerfarm.com

Система моніторингу врожайності Raven Smart Yield, працює завдяки оптичним датчикам, які встановлюються на елеватор подачі зерна в бункер. При чому датчик ставиться як найближче до бункера, щоб мінімізувати помилку при транспортуванні зерна. Завдяки тому, що датчик є безконтактним виключається можливість засмічення та отримання недостовірних даних.
Завдяки революційній системі AccuHeader (Рис.5) (якої немає жодна штатна система  моніторингу), система Smart Yield від Raven враховує прохід жатки на вже змолоченій території і автоматично зменшує ширину захвату, при вирахуванні показника врожайності, що значно підвищує точність.steerfarm.com

Система Smart Yield отримала датчик вологості, який також є безконтактним і оператор може визначити, чи можна проводити збір врожаю або виділити окремі вологі ділянки для того щоб не витрачати додаткові кошти на сушку та транспортування.

Завдяки функції безпровідної передачі даних є можливість оперативної підготовки та планування необхідної кількості техніки для вивезення врожаю з поля та попередити простій комбайнів на полі.

Окрім даних про врожайність та вологість зібраного врожаю оператор отримує дані просторової прив’язки з точністю до 2,5 см. (при використанні RTK) малопродуктивних та  неродючих ділянок поля. Провівши аналіз агроном отримує дані про конкретні проблемні ділянки, які часом візуально визначити неможливо.

Також не другорядною є функція визначення перевищення над рівнем моря , що дає можливість вирахувати ділянки схильні до заболочення.

Врахувавши максимальну кількість інформації від моніторингу, агроном отримує можливість раціональніше використовувати добрива та посівний матеріал.
Основою для відбору проб якості грунту є саме карта врожайності на основі якої визначаються окремі ділянки для відбору проб.

steerfarm.com

Зробимо невеликий аналіз отриманої інформації на основі картографування врожайності Raven Smart Yield (Рис.6). Проаналізувавши ми бачимо перше що кидається в очі це значно нижча врожайність на краях та місцях розвороту техніки, відповідно в цих місцях дуже ущільнений грунт тому потрібно звернути увагу на логістику обробітку грунту та збору урожаю щоб мінімізувати ущільнення (при ущільненні грунту волога та водорозчинні добрива дуже погано потрапляють в грунт).
Також можна припустити, що на краях та розворотах було висіяно подвійну норму посівного матеріалу та внесено значно вищу дозу добрив, засобів захисту. Як наслідок густий посів результат дрібне низькоякісне зерно та вилягання посівів.

Така ситуація складається напевно в більшості сільськогосподарських підприємств України. Якщо зробити приблизний економічний розрахунок, то в середньому землекористувачі втрачають 5-10%  (від 1млн. це 50-100 тис.)від загального прибутку щороку.

Таким чином можемо зробити висновок нові технології в землеробстві дають нам інструментарій для раціонального використання ресурсів та засобів. Але скористаєтеся Ви цими інструментами, чи ні,  залежить від Вас та бажання бути конкурентоспроможним.

Деталі про моніторинг (картографування) урожайності ви можете знайти на сайті steerfarm.com  або за номером телефону 067-325-65-35.

Яндекс.Метрика